Jaki rodzaj rowerka dla dzieci wybrać i od kiedy rozpocząć naukę jazdy?

0
1186
Chcesz zachęcić dziecko do nauki jazdy na rowerze? Nie wiesz kiedy rozpocząć pierwsze lekcje i jaki rowerek wybrać? Zapraszamy zatem do dalszej lektury

W ofercie sklepów spotkać można rowerki klasyczne na dwóch kółkach, rowerki biegowe czy też rowerki trójkołowe. Który rodzaj będzie odpowiedni dla dziecka i jak wybrać ten najlepszy? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zacznijmy od tego kiedy można rozpocząć naukę jazdy na rowerze. Otóż jeżeli wybierzemy rowerek biegowy to według zapewnień producentów możemy rozpocząć naukę jazdy nawet już od 18 miesiąca życia dziecka. Oczywiście dużo zależy tutaj od ogólnego tempa rozwoju fizycznego i psychicznego naszej pociechy. Głównymi wyznacznikami powinno być to czy dziecko jest w stanie sprawnie chodzić oraz czy po wejściu na rowerek jego nóżki będą opierać się na podłożu. Jeżeli któryś z tych czynników nie jest spełniony to lepiej poczekać z nauką jazdy na rowerku kilka miesięcy. Nie należy bowiem wywierać presji na dziecku i tym samym zrazić go do dalszych postępów w nauce jazdy.

Jeździk, rowerek biegowy czy też trójkołowiec – co wybrać na start?

Jaki rodzaj rowerka będzie najlepszy do rozpoczęcia nauki jazdy? Zacznijmy od popularnych jeździków. Stanowią one doskonały wybór na sam początek przygody – dziecko może się poczuć pewnie korzystając z nich i czerpać dużą frajdę z jazdy.

Rowerek trójkołowy to z kolei urządzenie oferujące największą stabilność i pewność podczas jazdy. Dzieci korzystając z trójkołowców w bezpieczny sposób uczą się kierowania rowerkiem. Warto odnotować, że w tej postaci mogą występować zarówno klasyczne rowerki z pedałami jak i też rowerki biegowe. Idealnym wyborem dla rodziców, którzy chcą stopniowo wprowadzać dziecko w świat jazdy na rowerze będzie wybór rowerka wieloetapowego. Jak nazwa wskazuje rowerek taki może być zarówno klasycznym jednośladem jak i też rowerkiem trójkołowym. Można go też bez problemu przekształcić w wózek dla dziecka – daje on zatem dużo możliwości w rozsądnej cenie. Tego typu produkty można często spotkać w dobrych sklepach z zabawkami dla dzieci. Polecamy sprawdzić rowerki trójkołowe w sklepie internetowym eBajlandia.pl lub u lokalnych sprzedawców. Kupując w Internecie mogą Państwo jednak liczyć na większy wybór, niższe ceny oraz skorzystać z prawa do zwrotu rowerka w ciągu 14 dni, jeżeli z jakiś powodów nie będzie on odpowiadał.

Rozmiar rowerka – jak dobrać?

Bez względu na typ rowerka, który zamierzacie kupić dobrze jest zwrócić uwagę na deklarowany przez producenta wiek i wagę dziecka. Aby nauka przebiegała sprawnie rowerek musi bowiem być dopasowany do dziecka. Zbyt mały lub zbyt duży rowerek sprawi, że pociecha tylko zniechęci się do nauki jazdy.

Nie zapomnij o bezpieczeństwie!

Na sam koniec należy nadmienić jak istotne jest bezpieczeństwo dziecka podczas nauki. Zatem bez względu czy pociecha swoje pierwsze lekcje jazdy odbywa na rowerku biegowym, trójkołowców czy też klasycznym jednośladzie powinniśmy cały czas pilnować aby nie stała mu się krzywda. W miarę możliwości najlepiej aby pierwsze jazdy odbywały się na miękkiej nawierzchni takiej jak trawa, która zminimalizuje ryzyko kontuzji w przypadku ewentualnych upadków.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię