Gramy mobilnie: Alchemia (łamania głowy) – Fuzja

0
1200

Fuzja alchemiczna

Wśród aplikacji na urządzenia przenośne jest wiele gier, które nawiązują bądź są bezpośrednimi „remake’ami” tych znanych z konsol czy komputerów. Jedną z nich jest Alchemy, znana jeszcze z MS-DOS.
Gra polega na łączeniu elementów dla uzyskania nowych, bardziej złożonych. Zaczynamy od składników podstawowych, by w miarę postępu w grze tworzyć coraz bardziej zaawansowane konstrukcje, organizmy, mechanizmy, itp.
Alchemy dla systemu Android doczekała się kilku wersji, oto najciekawsze z nich.

 

Alchemy Fusion to gra, która zdaje się traktować temat nieco poważniej. Widać to już po wyglądzie ikon. Tym razem obrazki są realistyczne, zaś komponenty dobiera się bardziej „naukowo”.
Aby uzyskać 500 dostępnych elementów, zaczynamy od bazowego „kwartetu”: wody, ognia, powietrza i ziemi, które łączymy przeciągając jedną ikonę na drugą, czyli podobnie jak w innych wersjach Alchemy czy grze Doodle God.
Interfejs przypomina nieco ten z Alchemy Classic. Z boku ekranu mamy przewijaną belkę, która zawiera składniki do wykorzystania. Elementy możemy wybierać także z listy.

Jeżeli nie udaje nam się wydedukować nowej kombinacji raz na dwadzieścia odkrytych elementów możemy uzyskać podpowiedź.

Gra prezentuje się nieźle, choć wspomniany realizm nie wszystkim musi przypaść do gustu. Do wyboru mamy trzy tapety, które ustawić możemy jako tło, w wersji płatnej (Alchemy Fusion Full) jest ich razem sześć. Wersja ta oferuje dodatkowo dźwięki i wibracje podczas powstawania nowych elementów i możliwość zmiany wielkości elementu. Brakuje w niej także reklam.

Granie ze względu na rozmiar ikon, zwłaszcza w przypadku smartfonów wyposażonych w mniejsze wyświetlacze, może być nieco niewygodne, jednak przy odrobinie wprawy jest to niewielka trudność.

W sumie jest to gra ciekawa, przede wszystkim dla zagorzałych „alchemików”. Aczkolwiek decyzję, którą z podobnych gier wybrać, pozostawić należy użytkownikom.

W Alchemy Fusion możemy grać również po polsku.

Wersja darmowa
Wersja płatna (full)
Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię