Nauka słówek angielskich – czy musi zawsze stwarzać problemy?

0
605
nauka słówek
Chociaż angielską gramatykę masz w małym palcu, to jednak ograniczone słownictwo sprawia, że masz trudności z zastosowaniem umiejętności językowych w praktyce? Dowiedz się, jak ułatwić sobie naukę słówek i pokonać barierę językową raz na zawsze.

Nauka słówek angielskich

  • Problemy z nauką słówek angielskich
  • Jak efektywnie uczyć się angielskich słówek?
  • Skuteczne metody na ćwiczenie angielskiego

Dlaczego nauka angielskich słówek stwarza problemy?

Często słyszy się, że angielski to jeden z najprostszych języków do nauczenia. Skąd więc ewentualne trudności przy przyswajaniu słówek w tym języku? Problem polega właśnie na sposobie, w jaki podchodzisz do tego zadania.

Choć język jest ujęty w pewne ramy, to jednak stanowi żywy organizm. To z tego powodu jego nauka najlepiej wychodzi wtedy, gdy robisz to w sposób naturalny, poznając od razu całe konteksty stosowania nowych zwrotów i zbudowane z nimi zdania. Takie pojęcia zostaną w pamięci na dłużej niż słówka wykute na pamięć, o których zapomnisz już po chwili.

Prosta i efektywna nauka słówek angielskich – co warto wiedzieć? 

Aby sprawnie komunikować się w języku angielskim, wcale nie potrzebujesz być chodzącą encyklopedią i znać wszystkie możliwe wyrażenia w kolejności alfabetycznej. Bardzo możliwe, że nawet w ojczystym języku nie używasz aż tak rozbudowanego słownictwa, a przecież dogadujesz się w nim doskonale.

Efektywna nauka słówek angielskich  powinna skupiać się na tych zwrotach, z których rzeczywiście będziesz korzystać na co dzień. Każde kolejne wykorzystanie ich w praktyce będzie dodatkową powtórką materiału i ugruntowaniem wiedzy – podczas gdy pozostałe słowa nauczone „na blachę” wyfruną z pamięci tak szybko, jak się w niej znalazły. W rezultacie zmarnujesz jedynie cenny czas i zniechęcisz się do nauki angielskiego.

Zobacz również, że prosta i efektywna nauka słówek angielskich jest możliwa, korzystając praktycznych materiałów na https://szybkanauka.pro/jak-uczyc-sie-slowek/.

Jak skutecznie ćwiczyć angielskie słówka?

Aby wyciągnąć maksymalnie dużo korzyści z nauki nowych słówek i uczyć się języka najefektywniej, warto postawić na skuteczne strategie. Jakie sprawdzą się tu najlepiej?

  • Nie ucz się słów, lecz zdań – zamiast suchej wiedzy zyskujesz wtedy umiejętność zastosowania jej w praktyce. Co więcej, w tym przypadku ćwiczysz nie tylko słownictwo, ale również struktury gramatyczne, więc upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu.
  • Nie bój się mówić do siebie – przy nauce języka w pojedynkę powtarzanie zwrotów i zdań na głos stanowi namiastkę rozmowy w języku obcym. Tym samym mózg wyobraża sobie, że jest zanurzony w prawdziwym kontekście, a wyrażenia szybciej wpadają do pamięci długotrwałej.
  • Metoda Źródłosłówek – polega na poznawaniu nowych słów poprzez czytanie ich definicji. W ten sposób nie tylko uczysz się nowych rzeczy, ale też ugruntowujesz  wiedzę tych poznanych wcześniej.
  • Metoda „Zabójca nudy” – wykorzystuje sposób, w jaki dzieci nabywają umiejętności językowe, czyli poprzez zabawę. Budowanie zabawnych zdań z nowym słownictwem pobudza kreatywność i dzięki temu zwiększa efektywność procesu zapamiętywania. Zastanów się nad tym, ile tekstów angielskich piosenek znasz tylko dlatego, że ich śpiewanie sprawia Ci przyjemność – a teraz wykorzystaj to w praktyce.

Więcej sprytnych sposobów na szybką naukę angielskich słówek znajdziesz tutaj: Szybka Nauka Pro. Sprawdź i przekonaj się, że Ty też masz talent do języków obcych. Musisz go tylko w sobie dostrzec, a w tym chętnie Ci pomożemy.

Łóżka dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię