Tęczowe jajka

1
1493

Kolorowe jajka zachwycą wszystkich. Wyglądają niezwykle apetycznie i wesoło. To dobry sposób na dzieci, które nie chcą jeść jajek. Może dzięki takiej wersji chętniej spróbują? Wato spróbować!

Uzyskanie takich tęczowych jajek nie jest trudne. Potrzebne będą oczywiście jajka już ugotowane i barwnik spożywczy w płynie. Najszybciej kupimy je w sklepach internetowych.

Są dwie wersje kolorowych jaj: uzyskanie całego koloru lub kolor panterka.

Jeśli chcemy, by nasze jajka były w jednolitym kolorze to po ugotowaniu ich, obieramy je ze skorupki i zanurzamy w szklance wypełnionej letnią wodą z barwnikiem. Wkładamy do lokówki i zostawiamy na 2 godziny. Potem wyciągamy i gotowe! Kolorowe jajko do zjedzenia!!!

W wersji na panterkę, nie obieramy jajka ze skorupki, tylko obtłuczamy je dokładnie z każdej strony. I dopiero wtedy wkładamy do szklanki z letnią wodą i barwnikiem. Do lokówki na 2 godziny. Następnie wyciągamy je i dopiero obieramy. Gotowe!

Takie kolorowe jajka wyglądają fajnie w sałatce jajecznej i przekrojone na pół z farszem. I nie stresujmy się barwnikiem – raz czasem można go spożyć bez żadnych konsekwencji.

Łóżka dla dzieci

1 KOMENTARZ

  1. Genialne!! Bardzo fajny pomysł !! Szkoda że nie zobaczyłam wcześniej bo na święta na pewno by były na moim wielkanocnym stole 🙂 Fajne nawet by wyglądały na przyjęciu urodzinowym dziecka, może i dzieciaki by się skusiły jak by zobaczyły 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swojeimię